යාපනය අනලතිව් දූපතේ පුද්ගලයින් තිදෙනෙකු මුහුදු මාර්ගයෙන් ඉන්දියාවේ සිට රැගෙන එන ලද කහ තොගයක් සමග අත්අඩංගුවට ගැනීමෙන් පසුව එවුන් සැරිසරන ලද ප්‍රදේශයේ නිවෙස්වල ජනතාවට ස්වයං නිරෝධායනය වීමට උපදෙස් ලබා දී ඇති බවට කයිට්ස් පොලීසිය පවසයි.

පසුගිය 09 වනදා අනලතිව් දූපතේ පදිංචි තිදෙනෙකු ඉන්දියාවේන් රැගෙන එන ලද කහකැබලී කිලෝ 110 ක් මුහුදු වෙරලේදී කයිට්ස් පොලිස් ස්ථානයේ ස්ථානාධිපති ප්‍රධාන පොලිස් පරික්ෂක බන්ධුල ප්‍රියන්ත මහතා ඇතුලු පොලිස් නිලධාරීන් පිරිසක් විසින් අත්අඩංගුවට ගත් අතර අදාල සැකකරුවන් ඉන්දීය ජාවාරම් කරුවන් සමීව ඇසුරු කිරීමත් හේතුවෙන් ඔවුන් අත්අඩංගුවට ගෙන පී.සී.ආර්. පරික්ෂණයක් සඳහා යොමු කොට නිරෝධායනය කරීමට හා අත්අඩංගුවට ගත් කහ තොගයන් විනාශ කිරීමටද අධිකරණ නියෝගයන් ලබා ගත් බවට පොලීසිය පැවසීය.

එමෙන්ම මේ වන විට අනලතිව් දූපතේ අදාල සැකකරුවන් සැරි සැරූ ප්‍රදේශයන්හි ජනතාවට ඉතා සැලකිලිමත්ව සෞඛ්‍ය ආරක්ෂිත පියවර අනුගමනය කරමින් නිවෙස්වෙතට වී සවයං නිරෝධායනය වීමට සෞඛ්‍ය නිලධාරීන්ගේද අධීක්සණයන් යටතේ පොලීසියේද සහයෙන් උපදෙස් ලබා දී ඇති බවටත් අද දිනයේදී ප්‍රදේශයේ 5 වසර ශිෂ්‍යත්ව විභාගය වෙනුවෙන් පෙනී සිටින සිසුදරුවන් සඳහාද අවශ්‍ය පහසුකම් සැපයීමට පියවර ගෙන ඇත.

මෙන්න බලන්න තවත් පුවත්