ජාතික ක්‍රිකට් කණ්ඩායමේ අනාගත තරුවක් බවට පෙරනිමිති පහළ කළ විශිෂ්ට යොවුන් දඟපන්දු යවන්නකු වූ මාතලේ සාන්ත තෝමස් විදුහල් පිලේ හිටපු ක්‍රිකට් නායක දුෂ්මන්ත සිතුල් විජේසේකර 09 වන දින අලුයම සිදු වූ රිය අනතුරකින් අවාසනාවන්ත ලෙස ජීවිතයෙන් සමුගෙන තිබෙනවා.

පසුගිය ජනවාරියේදි අ.පො.ස. උසස් පෙළ විභාගයට පෙනී සිටි 19 හැවිරිදි දුෂ්මන්ත රිය අනතුරට ලක් වූයේ රාත්‍රී ප්‍රිය සාදයකට සහභාගි වී සිය මිතුරන් සමඟ ජීප් රථයකින් ආපසු එමින් සිටියදීයී.

රියැදුරුට ජීප් රථය පාලනය කර ගැනීමට නොහැකිව එය මාතලේ පලාපත්වල මාර්ගය අසල ගසක ගැටී එම අනතුර සිදුවී තිබූ අතර, තුවාල ලැබූ ඔහුගේ මිතුරන් රෝහල්ගත කර තිබෙනවා.

ඔහු වසර 2021/2022 දී සාන්ත තෝමස් විදුහලේ ජ්‍යෙෂ්ඨ ශිෂ්‍ය නායකයකු ද වූ මෑත කාලයේදී එම විදුහලෙන් බිහි වූ විශිෂ්ටතම ක්‍රිකට් ක්‍රීඩකයෙකු ද වෙනවා.

දුෂ්මන්තගේ අවසන් කටයුතු ඊයේ (10) දින සිදු කරනු ලැබුවා.

පැරණි පුවත් – අවුරුද්දට ඉන්ධන පොම්පේ වැඩිපුර අරී

අලුත් අවුරුදු උත්සව සමය වෙනුවෙන්, පවතින ඉන්ධන කෝටාව අද (04) මධ්‍යම රාත්‍රියේ සිට ඉහළ දැමීමට ජනාධිපති රනිල් වික්‍රමසිංහ මහතාගේ උපදෙස් පරිදි රජය පියවර ගෙන තිබේ.

පෙර සැලසුම් කල පරිදි උත්සව සමය වෙනුවෙන් වැඩි වන ඉන්ධන අවශ්‍යතාවය වෙනුවෙන් අවශ්‍ය තොග ලංකා ඛණිජ තෙල් නීතිගත සංස්ථාව විසින් ඇනවුම් කර ලබා ගෙන ඇත.

ඒ අනුව සතියකට විශේෂ ත්‍රීරෝද රථ සඳහා ලබා දෙන ලද ලීටර් 10ක ඉන්ධන කෝටාව ලීටර් 15ක් දක්වාද,සාමාන්‍ය ත්‍රීරෝද රථ සඳහා ලබා දෙන ලද ලීටර් 05ක ඉන්ධන කෝටාව ලීටර් 08ක් දක්වාද,යතුරු පැදි සඳහා ලබා දෙන ලද ලීටර් 04ක ඉන්ධන කෝටාව ලීටර් 07ක් දක්වාද,

බස් රථ සදහා ලබා දෙන ලද ලීටර් 40ක ඉන්ධන කෝටාව ලීටර් 60ක් දක්වාද,කාර් රථ සඳහා ලබා දෙන ලද ලීටර් 20ක ඉන්ධන කෝටාව ලීටර් 30ක් දක්වාද,ඉඩම් වාහන (Land Vehicle) සඳහා ලබා දෙන ලද ලීටර් 15ක ඉන්ධන කෝටාව ලීටර් 25ක් දක්වාද වැඩි කර ඇත.

ලොරි රථ සඳහා ලබා දෙන ලද ලීටර් 50ක ඉන්ධන කෝටාව ලීටර් 75ක් දක්වාද, Quadric Cycle සදහා ලබා දෙන ලද ලීටර් 04ක ඉන්ධන කෝටාව ලීටර් 06ක් දක්වාද, විශේෂ කාර්ය වාහන සඳහා (Special Purpose Vehicle) ලබාදෙන ලද ලීටර් 20ක ඉන්ධන කෝටාව ලීටර් 30ක් දක්වාද,වෑන් රථ සඳහා ලබාදෙන ලද ලීටර් 20ක ඉන්ධන කෝටාව ලීටර් 30ක් දක්වාද ඉහළ දැමීමට පියවර ගෙන තිබෙි

මෙන්න බලන්න තවත් පුවත්