ජැක්සන් ඇන්තනීගේ ආදරණීය දියණිය මාධවී වත්සලා කියන්නෙ සමාජ මාධ්‍ය තුළත් කතාබහට ලක්වන කෙනෙක්.

මාධවීගෙත්, කසුන් මහේන්ද්‍රගෙත් ආදරණීය කතාව දැන් කාටත් රහසක් නෙවෙයි.

තමන් වෙතට එල්ලවන චෝදනා, විවේචන සහ මඩප්‍රහාර ගැන, මාධවී පසුගිය දවසක මේ විදිහේ කතාවක් කියලා තිබුණා.

“ගොඩක් බාධක එනවා, චෝදනා එනවා. ඒවා එල්ල කරන අයගේ ජීවිත අපි ගමුකෝ. මම දන්න අය මට ඇඟිලි දික් කරනවනේ. ඒ අයගේ ජීවිත වලට එබිලා බැලුවොත් ඒ අය ජීවිතේටවත් ආදරේ නොලබලපු අය.. එහෙම ආන්ටිලා ඉන්නවා. දන්න කාලෙ ඉඳන් තමන්ගේ ස්වාමි පුරුෂයන්ගේ අනියම් සම්බන්ධතා ගැන කියන අය. හැබැයි අද ඒ ආන්ටිලා කියනවා මට වෙඩින් එකකට යන්න හරි මහත්තයෙක් ඉන්නවලූ…”

“පෙනුමට ලස්සනට මේන්ටේන් වෙන්න බෑ මට. මට දැනෙන්න ඕන. එහෙම ඉන්න පුලුවන් අය විතරයි මගේ ජීවිතේ රැඳුනේ. ඒ ඇති…. ඔය කියන කේළම කියන ආන්ටිලා මට ඒ අවධියේදි උදව්වට හිටියේ නෑ. ජීවිතේ තනි වෙච්ච අවස්ථා තිබ්බා. අද තමයි ඇඟිල්ල දික් කරන්න ඉදිරිපත් වෙලා ඉන්නෙ.. අදාළ නෑ ඒ අයගේ කතා…”

පැරණි පුවත් – හමුදා නිලධාරියාගේ නොසැලකිලිමත් රිය ධාවනයෙන් වාහන පහක් චප්ප වෙයි – අයෙක් මරුට තුනක් රෝහලේ

මොරටුව දුම්රියපල ස්ථානයට යාබද නව ගාලු‍ පාරේ යුධ හමුදා නිලධාරියෙකු පැදවූ වූ වෑන් රථයක් වේගය පාලනය කර ගැනීමට නොහැකි වීම හේතුවෙන් මාර්ගයේ ගමන් කළ පාපැදිකරුවෙකු සහ වෑන් රථයකට,ලොරි රථ දෙකකට සහ යතුරු පැදියකට දැඩි අලාභ සිදු වී ඇත.

මෙම අනතුරෙන් මාර්ගය ගමන් කළ වයස අවුරුදු 53 පානදුර, හොරේතුඩුව, ගඟ හෙළ පාරේ (වඩු කාර්මික) පුද්ගලයෙකු එම ස්ථානයේදීම ජීවිතක්ෂයට පත්ව ඇති අතර එම පුද්ගලයා මියගොස් ඇත්තේ වෑන් රථය සහ කුඩා ලොරි රථයට මැදිව මියගොස් ඇත. මෙම අනතුර සිදුවන අවස්ථාවේ කාර්මික දෝෂයක් හේතුවෙන් මාර්ගයේ නවතා තිබූ කුඩා ලොරි රථයේ රියදුරු අනතුර සිදුවන අවස්ථාවේ ලොරියේ යට කාර්මික දෝෂය පරීක්ෂා කරමින් සිට ඇති අතර මෙම අනතුරෙන් එම පුද්ගලයා (අවුඃ23) සහ මාර්ගයේ ගමන් ගත් කාන්තාවක (අවුඃ73) සහ තවත් පුද්ගලයෙකු (අවුඃ50) තුවාල ලබා මොරටුව ලු‍නාව රෝහලට ඇතුළත් කර ඇති අතර වැඩිදුර ප්‍රතිකාර සඳහා කළුබෝවිල රෝහලට ඇතුළත් කළ බව මොරටුව පොලීසියේ රථවාහන අංශයේ නිලධාරීන් ප්‍රකාශ කරන ලදී.

අනතුර සිදු වන අවස්ථාවේ රථය ධාවනය කර ඇත්තේ රත්මලාන යුධ හමුදා කඳවුරට අනුයුක්ත යුධ හමුදා නිලධාරියකු වන අතර මොරටුව පොලීසියේ රථවාහන අංශයේ නිලධාරීන්ගේ පරීක්ෂාවෙන් යුධ හමුදා නිලධාරියා අනතුර සිදුවන ස්ථානයට යාබදව ඇති මාර්ග සංඥාවේ රතු වර්ණය දැල්වීමට ආසන්නව ඇති අවස්ථාවේ වේගය වැඩි කරමින් මාර්ග සංඥා වෙන් ගමන් කිරීමට ගත් උත්සාහයෙන් රථය පාලනය කර ගැනීමට නොහැකි වීම හේතුවෙන් මෙම අනතුර සිදුවන්නට ඇති බවත් නොසැලකිලිමත් රිය ධාවනය හේතුවෙන් මෙම අනතුර සිදුව ඇති බවත් මොරටුව පොලීසියේ රථවාහන අංශය නිරීක්ෂණයෙන් අනාවරණය වී ඇත.

මේ වන විට වෑන් රථය ධාවනය කළ යුද හමුදා නිලධාරියා අත්අඩංගුවට ගෙන ඇති අතර ඔහුව මොරටුව මහේස්ත්‍රාත් අධිකරණයට ඉදිරිපත් කිරීමට නියමිතය. මෙම සිද්ධිය පිළිබඳව වැඩිදුර පරීක්ෂණ මොරටුව රථ රථවාහන අංශයෙන් සිදු කරනු ලබයි.

අසංග ප්‍රනාන්දු – මොරටුව

මෙන්න බලන්න තවත් පුවත්