පියුමි හංසමාලි කියන්නේ කාලෙන් කලෙට අපේ කලා ලෝකේ විවිධ ආන්දෝලනාත්මක කතාබහට හේතුවෙන චරිතයක් කිව්වොත් නිවැරදියි. පියුමි ඇගේ සමාජ මාධ්‍යවල පල ක‍රන සමහර සටහන් ද ආන්දෝලනයට හේතු වෙනවා.

පුෂ්පිකා ද සිල්වා කියන නම පසුගිය සමයේ ජාත්‍යන්තරය තුළ පවා දැඩි කතාබහට ලක්වූයේ ඇගේ කිරුළ ප්‍රසිද්ධියේ ගැලවූ සිදුවීමක් මුල් කරගනිමිනුයි.

එදා ඇගේ කිරුළ ගළවන්නට කටයුතු කළේ මිසිස් වර්ල්ඩ් කිරුළට හිමිකම් කියූ කැරොලයින් ජූරි විසින් වීම විශේෂයි.

මේ අතර, පුෂ්පිකා ඇයට ලැබෙන ප්‍රේක්ෂක ප්‍රතිචාර මෙන්ම, තවත් වෙනස්ම විදිහේ සටහනක් ඇගේ සමාජ මාධ්‍ය ගිණුමේ ‘ස්ටෝරි’ ලෙස පළ කර තිබුණා.

පියුමි හංසමාලිද පසුව ඇගේ සමාජ මාධ්‍යවල ස්ටෝරීස් ලෙස වීඩියෝ පටයක් පළ කරමින් සටහනක් පළ කරලා තිබුනා.

බැලූ බැල්මට මේ සුරූපිනියන් දෙදෙනාම පළ කළ සටහන් වල යම් සහසම්බන්ධයක් ඇති බව නම් පෙනෙනවා.

නමුත් මේ දෙදෙනාම මේ සටහන් පළ කරන්නේ කුමන කරුණක් නිසාද? කාටදැයි දන්නේ ඔවුන්ම පමණයි.

පැරණි පුවත් – ආදරය කියන්නේ කාලය විසින් නොගැලපිම් ඇවිත් වෙන් වුන පසුවත් ලැබෙන හැම අවස්තාවකම මානසිකව වද දෙන එක, මඩ ගහන එක නෙමෙයි

රූ රැජිනක් වගේම කුඩා කාලයේ ඉදලම නර්තනය හදාරපු ඒ සුරූපිනිය තමයි නර්මදා යාපා කියන්නේ. පොඩි කාලේ ඉදලම ක්ශේෂ්ත්‍රය තුළ වැඩ කටයුතු කල නර්මදා මේ වන විටනම් ඉතා ජනප්‍රිය චරිතයක්. නර්මදාව මේ දිනවල දැක ගන්නට ලැබෙන්නේ නිවේදිකාවක් කියන භූමිකාව හරහා. ඉතින් ඇය හිරු නාලිකාවේ ‘කොපි චැට්’ වැඩසටහන දක්ෂ රංගන ශිල්පියෙක් වගේම නිවේදකයෙක් වන කාවිංග පෙරේරා සමගින් නිවේදනය කරනවා.

නර්මදා කියන්නේ කුඩා කාලයේ ඉදලම චන්න විජේවර්ධනයන් ළග නර්තනය හදාරපු කෙනෙක්. අද වෙන විට නර්මදා සමාජ මාධ්‍ය දැඩි ලෙස කතා බහට ලක් වෙන චරිතයක්. ඒ ඇය තම දරුවන් දෙදෙනත් එක්ක තනිකඩ ජීවිතයක් ගත කරන නිසා. ඉතින් නර්මදා ඇගේ විවාහ ජීවිතය ගැන කිව්වේ මේ වගේ අදහසක්.

” මම විවාහ වුණේ අවුරුදු 22 දි. මට ඉස්කෝලේ යනකාලේ එෆෙයාර්ස් තිබුණෙ නෑ. නමුත් ඕලෙවල් ඉවර වුනාම මම එක්කෙනෙක් එක්ක යාලු වුණා. නමුත් මම විවාහ වුණේ වෙන කෙනෙක්ව. ඉතින් අපි දෙන්නටම විවාහ වෙනකොට කිසිම තේරුමක් නෑ. දෙන්නම් පොඩියි. ඒ නිසා අද මේ වෙලා තියෙන දේට මම එයාටවත් මටවත් බනින්න කැමති නෑ.

මේ මගේ ජීවිතය. එයාට ඕන විදියට එයා ජීවත් වෙනවා. මම විවාහ වුන එක ගැන පසුතැවෙන්නෙ නෑ. මොකද මට ඒ නිසානේ පුතා ලැබුණෙ. මගෙ ජීවිතේම පුතාලා දෙන්නා. මම ජීවිතේ කිසි දෙයක් නිවරදි කරන්න ලැබුණොත් කරන්න යන්නෙ නෑ. විවාහය ගැනත් කිසිම පසු තැවීමක් නෑ. මොකද මම විවාහ වුණ නිසානෙ පුතාලා හම්බවුනේ මට.’’

ආදරය කියන්නේ එකට පවුල් කා ගෙන ඉන්න කන් වෙන ගැනු පිරිමින් ට මම ආදරෙයි කියන එක නෙමෙයි.ආදරය කියන්නේ කාලය විසින් නොගැලපිම් ඇවිත් වෙන් වුන පසුවත් උඔට කෙල වෙයන් කියා කියා එ පිරිමියා ට හෝ ගැහැනියට ලැබෙන හැම අවස්තාවකම මානසිකව වද දෙන එක නෙම්ය් මඩ ගහන එක නෙමයි
අපිට තනි තනිව ගත්තම තියෙන්නේ වෙන වෙනම සමාන්තර ලෝක ! ඔයයි මායි ඉන්නෙ වෙනම සමාන්තර ලෝක දෙකක. ! ඉතින් ඔයාටවත් මටවත් තරඟයක් නෑ.ඔයත් දිනන්න.මාත් දිනන්නම්.ඒකට සුදුසු කාලය ආවම.කිසිම ඔවර්ලැප් එකක් අවශ්‍ය නෑ.එතකන් අපි ඔක්කොම උත්සාහ කරමු

මෙන්න බලන්න තවත් පුවත්