ජපානයේ සිදුවු මාරක රිය අනතුරකින් ශ්‍රී ලාංකික තරුණයන් දෙදෙනකු මියගොස් ඇතැයි වාර්තා වේ

මිතුරන් දෙදෙනකු වන මෙම ශ්‍රී ලාංකික තරුණයන් දෙදෙනා ගමන් ගත් මෝටර් රථය සහ ජපන් ජාතිකයකු විසින් පදවාගෙන ආ මෝටර් රථයක් එකිනෙක ගැටීමෙන් මෙම මාරක අනතුර සිදුවී ඇති බව එරට පදිංචිව සිටින වෙන්නප්පුව ලුණුවිල ප්‍රදේශයේ පවන් කළුආරච්චි මහතා ලංකාදීපයට පැවසීය.

මෙම මාරක අනතුරින් මියගොස් ඇත්තේ මාතර ප්‍රදේශයේ පදිංචිව සිටි 26 හැවිරිදි නිසල් චාරුක විදානගමගේ සහ හලාවත ප්‍රදේශයේ පදිංචිව රජිත ලක්මාල් සඳරුවන් සිටි යන තරුණයන් දෙදෙනා බව ද කළුආරච්චි මහතා වැඩිදුරටත් පැවසිය

මෙම ශ්‍රී ලාංකික තරුණයන් දෙදෙනාගේ දේහයන් මෙරටට එවීමට එරට සිටින ඔහුගේ ශ්‍රී ලාංකික මිතුරන් ආධාර මුදල් එකතු කරමින් සිටින බවද ඒ මහතා වැඩිදුරටත් සඳහන් කළේය.

පැරණි පුවත් –කළා ක්ෂේත්‍රයට ගිය ගමන්ම විවාහ වුන එක තමයි මම ජීවිතේට ගත්ත හොඳම තීරණය – නිත්‍යා දේවින්දි

මේ දිනවල පුංචි තිරය ඔස්සේ විකාශනය වන පාර දිගේ සහ රේස් 2 ටෙලිනාට්‍ය තුලින් ප්‍රේක්ෂකයින් හමුවට එන දක්ෂ සුරූපී රංගන ශිල්පිනියක් තමයි නිත්‍යා දේවින්දි කියලා කියන්නේ. ඉතින් 2019 දෙරණ අවුරුදු කුමරිය තරගයේ අවසන් 12 දෙනා අතරට පිවිසීමත් සමඟ කළා ක්ෂේත්‍රයට දොරටු විවර කරගත් ඇය දැන් කළා ක්ෂේත්‍රය තුල ඉතාම ජනප්‍රිය චරිතයක්. ඉතින් ඒ වගේම පාර දිගේ කියලා කියන්නේ ඇයගේ රංගන ජීවිතේ හැරවුම් ලක්ෂ්‍යය කියලයි ඇය කියන්නේ. ඒ වගේම පාර දිගේ කියන්නේ ඇයගේ හතරවෙනි ටෙලි නාට්‍යය. ඉතින් පාර දිගේ කියන්නේ ඇයට රංගන පාසලක් වගේ කියලත් ඇය කියනවා.

ඒ වගේම ඇයගේ සැමියා තමයි ගීතාංජන ද කොස්තා කියලා කියන්නේ. ඉතින් ඇය ක්ෂේත්‍රයට ආව ගමන්ම විවාහ වුන ඒක ඇය ගත්ත ගොඩක් හොඳ සහ වැදගත්ම තීරණයක් කියලත් ඇය කියනවා. ඒ වගේම ඔහු ඇයව හොඳින්ම තේරුම් අරන් ඉන්න නිසා ඔවුන් දෙන්නා නිදහසේ ජීවත් වෙනවා කියලයි ඇය කියන්නේ. හැබැයි ජීවිතේම රඟපාන්න ගියොත් අවසානයේ දෙන්නම රැවටෙනවා කියලත් ඇය කියනවා. ඉතින් ඒ නිසා ඇය රඟපාන්නේ කැමරාවට පමණයිලු.

ඒ වගේම ඇයගේ සැමියා ඇයට වඩා කළා ක්ෂේත්‍රයේ අවුරුදු ගාණක් ඉන්න ජ්‍යේෂ්ඨයෙක්. ඉතින් ඇය හැම තිස්සෙම ඔහුට කියන දෙයක් තමයිලු ඇය වයිෆ් කියලා ඔහුගේ වැඩවල ඇය ඉන්න ඕනේ කියලා දෙයක් නැහැ කියලා. ඇය කියන්නේ ඇයට චරිතයක් දෙන්න කලින් ඇයට වඩා හොඳ කෙනෙක් ඒ චරිතයට ඉන්නවද කියලා බලන්න කියලාලු. මොකද ඔහු බලන්න ඕනේ නිර්මාණයේ සාර්ථකත්වය මිසක් ගෙදර ඉන්න අය රඟපානවද නැද්ද කියන එක නෙවෙයි කියලයි ඇය කියන්නේ.

ඒ වගේම ඇය රංගන ශිල්පිනියක් වෙන්න ඕනේ කියලා හීන දැකපු කෙනෙක් නෙවෙයි කියලත් නිත්‍යා කියනවා. ඇයගේ ජීවිතේ උඩුයටිකුරු වුණේ ඇයගේ තාත්තාගේ මරණය එක්කලු. එතකොට ඇය දෙවැනි පාරට උසස් පෙළ කරන්න තමයි ඉඳලා තියෙන්නේ. නමුත් ඒ දේවල් අතරමඟ නතර කරලා තියෙන්නේ ආර්ථික ප්‍රශ්න නිසා නම් නෙවෙයි, තාත්තාගේ පවුලෙන් ආව ප්‍රශ්න නිසයි. ඉතින් ඇයගේ අම්මා තාත්තා අයියා කැමති වුණත් ඇය කලාවට එනවට ඇයගේ ගෙදර අය අකමැති වුණා කියලයි ඇය කියන්නේ. කොහොම නමුත් ඊට පස්සේ තමයි ඇය අවුරුදු කුමරිය තරඟය හරහා කළා ක්ෂේත්‍රයට ඇවිත් තියෙන්නේ.

මෙන්න බලන්න තවත් පුවත්