LATESTNEWS
පවුල් ලක්ෂ 29කට නොමිලයේ සහල් හැමෝම කියනවා මම හින්දි නිලියක් වගේ කියලා – හින්දි නිලියකටත් වඩා ලස්සන පියුමි බඹරමතින් රාජකාරි කළ පී.සී ගෙදර මේක මතභේදයට ලක්වෙයි, ජැක්සන්ගේ අනතුර නිසා මගේ ෂූටිං මාස 4ක් ප්‍රමාද වුණා. මට වෙන විකල්පයකට යන්න වුණා – සෝමරත්න දිසානායක හෝටලේකට ගිහින් කාලා එන්න අපිට අයිතිය තියෙනවා- කොළඹ තරු පන්තියේ සුපිරි හෝටලයක වසන්ත මුදලිගේ චූන් එකේ හිටියද? බුකිය කැළඹූ ඡායාරූපය ගැන, මුදලිගේ පළමුවරට උත්තර දෙයි.. සීසන් එක පෙන්නුවාම කොන්දොස්තර සිසුවාගේ කන පලලා රෑට පිටකොටුවෙ පොඩි රූම් එකක නැවතිලා ඉඳලා උදේට ලස්සනට මේකප් කරගෙන ක්ලාස් එකට ආවේ- ත්‍රිකලාගේ Fashion Show එක වෙලාවේ හැමෝම අඬපු රිස්වාන්ගේ කතාව හිටි හැටියේම ගිනිගත් බස් රථය IMF ණය ලැබීමේ සතුට ජයටම සැමරූ රත්නපුරේ ජනතාව පස් හැවිරිදි දැරියට මරු කැඳවු අනතුර – ගැබිනිය රෝහලට ඒ ළඟම රබර් සෙරෙප්පුවක් තිබුණා.සැකකටයුතු ගොයම් පඳුරු දෙක ඉවතට අරන්, ලෑලි කැබැල්ලක තියලා මම ඒගර්ට ඉව කරන්න ලබාදුන්නා…” මධුවන්ති ඝාතන අබිරහස සොයාගිය, ඒගර් – Photos ළමයෙක් පැදවූ සැප රිය ගසක ගැටී ළමුන් 5ක් ජීවිතයෙන් සමුගනී

ආණ්ඩුවේ අලුත් උප්පරවැට්ටිය ගැන පාඨලී කියූ දේ

Monday, 2023 Feb 13 - 17:40
   
 
මෑත කාලයේ ආණ්ඩුව පැවැත්වූ උත්සව හා ආණ්ඩුවේ ආදායම් අනුව පළාත් පාලන මැතිවරණයට වැයවන්නේ දිනක ආදායම බවත් මෑතකදී පැනවූ බද්දෙන් මෙවැනි මැතිවරණ 10 ක් පැවැත්විය හැකි බවත් 43 වන සේනාංකයේ නායක, පාර්ලිමේන්තු මන්ත්‍රී පාඨලී චම්පික රණවක මහතා සදහන් කරයි.

පළාත් පාලන මැතිවරණය කල්දැමීමට 21 ක් වතාවක් උත්සාහ කළ ආණ්ඩුව, දැන් මැතිවරණයට මුදල් නොදී සිටීමට ද උත්සාහ කරමින් සිටින බව, 43 වන සේනාංකයේ නායක, පාර්ලිමේන්තු මන්ත්‍රී පාඨලී චම්පික රණවක මහතා පැවසීය.

මැතිවරණ කොමිසමට දෙන වියදම් නතර කිරීමට අමාත්‍ය මණ්ඩලය තීරණය කර ඇති බවත් අමාත්‍යංශ ලේකම්වරු තමන්ට ව්‍යවස්ථාවෙන් පැනවී ඇති නියෝග පිළිපැදීමට අනිවාර්යෙන් බැඳී සිටින බවත් මුදල් අමාත්‍යංශයේ ලේකම්වරයා මතක තබා ගත යුතු බව ඔහු කියා සිටී. නීතිගරුක නිලධාරියෙක් ලෙස ඔහු එම කාර්යය ඉටුකරනු ඇති බව බලාපොරොත්තු වන බව ද හෙතෙම කීවේය.

මෑත කාලයේ ආණ්ඩුව පැවැත්වූ උත්සව හා ආණ්ඩුවේ ආදායම් අනුව මෙයට වැයවන්නේ දිනක ආදායම බව කී මන්ත්‍රීවරයා මෑතකදී පැනවූ බද්දෙන් මෙවැනි මැතිවරණ 10 ක් පැවැත්විය හැකි බව ඔහු පෙන්වා දුනි.

පාඨලී චම්පික රණවක මහතා මේ බව පැවසුවේ පානදුර ප්‍රදේශයේ පැවති ජන හමුවක් අමතමිනි.

Source – Lankadepa

 

මෙන්න බලන්න තවත් පුවත්