පුංචි තිරයේ මේ වන විට ඉතාම ජනප්‍රිය චරිතයක් බවට පත් වෙලා ඉන්න ඇය තමයි වගීෂා සල්ගාදු කියන්නේ. වගීෂා මේ වන විට පුංචි තිරයේ ජනප්‍රිය ප්‍රේමවන්තිය බවට පත් වෙලා. ඉතින් ඇය රංගනය කරන ටෙලිනාට්‍යය කිහිපයක්ම මේ වන විට පුංචි තිරය හරහා ප්‍රේක්ෂක අපේ ආලින්දයට එනවා.

ගායනයටත් දක්ෂ වගීෂා පසුව නර්තනය හදාරමින් නර්තනයටත් දක්ෂතා දක්වනවා. ඉතින් ඒ වගේම රංගනයටත් දස්කම් දක්වන වගීෂා මේ දිනවල දකින්න ඉන්න නිර්මාණයන් විදියට හිරු නාලිකාවේ ‘දිවිතුරා’ ටෙලිනාට්‍යයත් ‘රාජිණි’ ටෙලි නිර්මාණයේ වගේම හිරු නාලිකාවේ ‘ලංවී’ ටෙලිනාට්‍යයේ ත් දක්ෂ රංගනයක් දැක ගන්නට ලැබෙනවා.

ඉතින් කවුරුත් ආදරය කරන පුංචි තිරයේ හොදම ආදරවන්ත ජෝඩුව තමයි ඉරෝන් සහ රසාංගා කියන්නේ. මේ පෙම්වතුන් විදියට රංගනය කරන්නේ වගීෂා සල්ගාදු සහ සචින් චතුරංගයි. හැමෝම හිතන්නේ මේ දෙදෙනා පුංචි තිරයේ වගේම සැබෑ ජීවිතේත් පෙම්වතුන් කියලා. නමුත් වගීෂා කියන්නේ සෙට් එකේදී පමණයි ඔවුන් කතා බහ කරන්නෙ කියලා. ඉතින් ලංවී ටෙලිනාට්‍යයේ හැටියට මේ වන විට හර්ෂිට දරුවෙක් ලැබෙන්න ඉන්න මවක් විදියට රංගනය කරන්න අවස්ථාව ලැබිලා තියෙනවා. ඒ අභියෝගය ගැන වගීෂා මේ විදියටයි පුවත් පත් මාධ්‍ය සාකච්ඡාවකදී අදහස් දක්වලා තිබුණේ.

” මට අවුරුදු 20යි. නමුත් මම ලංවී ටෙලිනාට්‍යයේ අම්මෙක් වෙන්න හදන්නේ. දැන් ඒකට සූදානමින් ඉන්නේ. මගේ පොඩි වයසට ලැබුණු අභියෝගාත්මක චරිත රංගනය තමයි ලංවී කියන්නේ. මට බඩක් දාලා රගපාන්න බෑ කියලා මම කිව්වා. ඒ විදියට හැගීම ඇතුව රගපාන්න තමයි මම සූදානම් වුණේ.”

පැරණි පුවත් – ඌරු පෙති ගහලා මහත් උනේ කියලත් කිව්වා.දැන් නම් කොච්චර මඩ ගැහුවත් ගානක් නෑ- සශී නිශාදි

සශී නිශාදි කියන්නෙ මේ වෙද්දි සෝශල් මීඩියා ඇතුළේ ඉන්න දැවැන්ත චරිතයක්. “සඳරූ අයියා” කියලා කොහේදෝ තැනක ඉඳන් පටන් ගත්ත සශීගේ “ලයිව් වීඩියෝ” කාලයක් පුංචි වුන්ගේ ඉඳන් වැඩිහිටි පිරිස් දක්වා ආකර්ශනය කරගන්න සමත් වුණා. එහෙම වුණත් තවත් පිරිසක් ඇයව විවේචනය කරන්නත්, ඇයට චෝදනා නඟන්නත් පටන් ගත්තා.

ළමා පරම්පරාව “ගේමින් වලන් විනාශ කරන විනාශකාරී යුවතියක්” විදිහට යි ඇය ව බොහෝ දෙනෙක් හඳුන්වා දුන්නේ. කොහොම වුණත් ඇය මේ වෙද්දි ලක්ෂපතිනියක් වග කාටත් රහසක් නෙවෙයි.

ඇත්තටම ඒක එහෙම ද ? මේ ඇය මෑතක යූටියුබ් නාලිකාවක් හා අදහස් දක්වමින් කියූ දේවල්… “ගේමින් එන්න අයිඩියා එකක් තිබ්බේ නෑ. කාලයක් යූටියුබ්, ටික්ටොක් කළා. අන්තිමට ගේමින් ආවා. මුල් කාලේ මඩ ගහනකොට වේදනාවක්, දුකක් තිබ්බා. පස්සෙ හුරු වුණා.. දැන් ගාණක් නෑ.

අපේ ජීවිතේ ට ගොඩක් ප්‍රශ්න එනවා. හැබැයි අපි නැවත්තුවොත් අපි හැමදාම එකම තැන..” “මුලදි හිනාවෙයි, කකුලෙන් අදියි. හැබැයි තැනකට ගියාම මල් තියලා පිළිගනී.. ගේමින් ගැන එක එක මත තියනවා.

ඇබ්බැහි වෙන් නැතුව පරිස්සමින් කරන්න.. අපි තැනකට ගියොත් මුලින්ම සතුටු වෙන්නෙ අම්මා තාත්තා – ඉතින් හොඳ දේකින් ඉස්සරහාට යන්න කියලා තමයි මං වගේ අයට කියන්න තියෙන්නේ..”

මෙන්න බලන්න තවත් පුවත්