LATESTNEWS
ඒ ගමන් දෙන්නට ඒකේ තිබ්බ දේවල් අත්හදා බලන්න වුවමනා වෙලා -තාත්තා කෙනෙක් හීනෙකින්වත් දකින්න හොඳ නැති දෙයක් ඒක මගේ පවුල කැඩිලා බිඳිලා යන එකක් නෙවෙයි. සැමියා ගෙදරට නීතිකාරයා.. ඒත් පිටට හොඳ කෙනෙක්, ගොඩක් අය කැමැති කෙනෙක්. අපිට තමයි නපුරු වෙන්නේ. ළහිරුගේ ගැලරි දැක්කම මට වමනෙට ආවා. එයාට ඒ වගේ ආසාවක් තියනවා කියලා මම හිතුවේ නෑ – අසාමාන්‍ය පිරිමියෙකුගේ ආදරය පැතූ කෙල්ලෙකුට අත්වූ ඉරණම… බිග් මැච් එක අස්සේ අනතුරකින් සිසුන් දෙදෙනෙක් මරුට අත්‍යවශ්‍ය භාණ්ඩ තුනක මිල අඩුවෙයි පාසල් ක්‍රීඩා උලෙළක ගුටිබැට හුවමාරුවක් – සිසුවියන් තිදෙනෙක් රෝහලට බිරිදගේ සහය අරගෙන චන්ඩියා අන්තිමේදී ගමටම නොන්ඩියා වෙලා කාන්තාවන් දෙදෙනකු බමන මතින් තේ දළු වෙනුවට තේ කොළ කඩලා ලංකාවේ මෝඩ නලුවෝ දෙන්නෙක් ඉන්නවා.එක්කෙනෙක් මම සුරූපි නීතිඥවරිය අභිරහස් ලෙස මිය යයි මචං උඹේ නංගි කොල්ලෙක් එක්ක නාපු සීන් එකක් වයිරල් යනවා බං.නංගිට වෙච්ච ලැජ්ජාවට අම්මට දරාගන්න බැරිවුණා – ඒක නම් ඇඟ හිරිවැටෙන කතාවක් පියුමි ,පුෂ්පිකා වලිය උග්‍ර අතට – පියුමි හංසමාලිට ජිවිත අවධානමක්

කොළඹ ප්‍රධාන රෝහලක් සේවකයෙක් පොහොය දා කසිප්පු විකුණලා

Sunday, 2023 Feb 05 - 14:53
   
 

නවම් පොහෝ දිනය දී කොළඹ ජාතික රෝහලේ සුළු සේවකයකු නිවසේ කසිප්පු විකුණමින් සිටියදී  කසිප්පු බෝතල් 20 ක් සමග අත් අඩංගුවට ගත් බව බුලත්සිංහල පොලිසිය පවසයි.

අදාළ පුද්ගලයා 54 හැවිරිදි බුලත්සිංහල , ගෝවින්න,පහළ නාරගල ප්‍රදේශයේ පදිංචි⁣කරුවෙකි.

මොහු කලක් බුලත්සිංහල සහ මහරගම රෝහල්වල සුළු සෙිවකයකු ලෙස කටයුතු කොට ඇති අතර වර්තමානයේ කොළඹ ජාතික රෝහලේ සුළු සේවකයකු ලෙස කටයුතු කරන බවද පොලිසිය සදහන් කරයි.

දිගු කලක් තිස්සේ නිවසේ කසිප්පු විකිණිම සිදුකර ඇති අතර අවස්ථා කීපයකදිම අත්අඩංගුවට ගෙන පෙර වැරදි රැසක් ද ඇති මොහු රාජකාරියෙන් පසු සහ නිවාඩු දිනවලදි කසිප්පු ජාවාරම සිදු කර තිබේ.

නිවසේ හතර පැතත්තට ආරක්ෂක කැමරා සවිකර ඉතා සැලසුම් සහගතව සුක්ෂම ලෙස කසිප්පු විකිණිම සිදු කරගනගොස් ඇති බවත් අලෙවියට සුදානම් කසිප්පු පැකට් නිවසේ උණු වතුර බොතල් තුළ සඟවා තබා නිවස පිටුපස විශාල බැරලයක කසිප්පු තොග පවත්වාගන ගොස් ඇති බවත් අනාවරණය වී තිබේ.

සැකකරු මතුගම මහේස්ත්‍රාත් අධිකරණය වෙත ඉදිරිපත් කිරීමට නියමිතව ඇතිි අතර බුලත්සිංහල පොලිස් ස්ථානාධිපති පොලිස් පරීක්ෂක චන්දන විදානගේ මහතා, අපරාධ විමර්ශන අංශයේ ස්ථානාධිපති උප පොලිස් පරීක්ෂක දුලංජන ඒකනායක මහතා ඇතුළු නිලධාරිහු පිරිසක් වැටලිමට සහභාගිවූහ.

මෙන්න බලන්න තවත් පුවත්