LATESTNEWS
ඒ ගමන් දෙන්නට ඒකේ තිබ්බ දේවල් අත්හදා බලන්න වුවමනා වෙලා -තාත්තා කෙනෙක් හීනෙකින්වත් දකින්න හොඳ නැති දෙයක් ඒක මගේ පවුල කැඩිලා බිඳිලා යන එකක් නෙවෙයි. සැමියා ගෙදරට නීතිකාරයා.. ඒත් පිටට හොඳ කෙනෙක්, ගොඩක් අය කැමැති කෙනෙක්. අපිට තමයි නපුරු වෙන්නේ. ළහිරුගේ ගැලරි දැක්කම මට වමනෙට ආවා. එයාට ඒ වගේ ආසාවක් තියනවා කියලා මම හිතුවේ නෑ – අසාමාන්‍ය පිරිමියෙකුගේ ආදරය පැතූ කෙල්ලෙකුට අත්වූ ඉරණම… බිග් මැච් එක අස්සේ අනතුරකින් සිසුන් දෙදෙනෙක් මරුට අත්‍යවශ්‍ය භාණ්ඩ තුනක මිල අඩුවෙයි පාසල් ක්‍රීඩා උලෙළක ගුටිබැට හුවමාරුවක් – සිසුවියන් තිදෙනෙක් රෝහලට බිරිදගේ සහය අරගෙන චන්ඩියා අන්තිමේදී ගමටම නොන්ඩියා වෙලා කාන්තාවන් දෙදෙනකු බමන මතින් තේ දළු වෙනුවට තේ කොළ කඩලා ලංකාවේ මෝඩ නලුවෝ දෙන්නෙක් ඉන්නවා.එක්කෙනෙක් මම සුරූපි නීතිඥවරිය අභිරහස් ලෙස මිය යයි මචං උඹේ නංගි කොල්ලෙක් එක්ක නාපු සීන් එකක් වයිරල් යනවා බං.නංගිට වෙච්ච ලැජ්ජාවට අම්මට දරාගන්න බැරිවුණා – ඒක නම් ඇඟ හිරිවැටෙන කතාවක් පියුමි ,පුෂ්පිකා වලිය උග්‍ර අතට – පියුමි හංසමාලිට ජිවිත අවධානමක්

රෝහල් තොරතුරු පද්ධතිය මිලදී ගන්න නිලධාරීන් 15ක් ඉන්දිය සවාරියක… සේවකයින්ගෙන් චෝදනාවක්…

Thursday, 2023 Jan 26 - 18:21
   
 
නාරාහේන්පිට පිහිටි රජයට අනුබද්ධ ප්‍රධාන රෝහලක ‘රෝහල් තොරතුරු පද්ධතිය’ (එච්.අයි.එස්.) මිලදී ගැනීම සඳහා එම රෝහලේ නිලධාරීන් 15 දෙනෙක් පමණ ඉන්දියාවට ගොස් ඇති බව රෝහලේ සේවකයෝ චෝදනා කර තිබේ.රුපියල් ලක්‍ෂ 50 කට ආසන්න මුදලක් අදාල නිලධාරීන් 15 දෙනාගේ ඉන්දීය සංචාරය සඳහා වැය කරන බව පැවසූ එම සේවකයන් පෙන්වා දුන්නේ එම රෝහල රජය සහ පෞද්ගලික අංශය එක්ව ක්‍රියාත්මක කිරීම හේතුවෙන් බලධාරීන්ගේ අවධානය මෙවැනි දෙයට යොමුවිය යුතු බවයි.

අදාල කටයුත්ත සඳහා උපරිම නිලධාරීන් සිවුදෙනෙක් සහභාගි වූයේ නම් ප්‍රමාණවත් බව කියන එහි සේවකයෝ මෙවැනි පිරිසක් පරිඝණක මෘදුකාංගයක් මිලදීගැනීමට පිටත්ව යෑම මුදල් නාස්තියක් බවත් පහළ මට්ටමේ සේවකයන්ගේ දීමනා රැසක් කප්පාදු කර ඇති පාලන අධිකාරිය එම මුදල් යොදාගෙන රට සවාරි යෑම අනුමත කළ නොහැකි බව ඔවුන් සදහන් කරයි. එමෙන්ම මෙවැනි නාස්තීන් නැවැත්වීමට බලධාරීන් මැදිහත්විය යුතු බව ඔවුන් වැඩිදුරටත් කියා සිටී.

source – lankadeepa

මෙන්න බලන්න තවත් පුවත්