පුංචි තිරය ඔස්සේ නිරන්තරයෙන්ම ප්‍රේක්ෂකයින් හමුවට එන සමාජ මාධ්‍ය ඔස්සේ නිරන්තරයෙන්ම කතා බහට ලක්වෙන දක්ෂ ජනප්‍රිය මෙන්ම සුරූපී සුන්දර රංගන ශිල්පිනියක් තමයි තරින්දි ප්‍රනාන්දු කියලා කියන්නේ. ඉතින් රංගනයට වගේම නර්තනයටත් ඉතාම දක්ෂ ඇය ගැන මේ දවස්වල කටකතා කීපයක් පැතිරිලා තියෙන්නේ ඇය ජනප්‍රිය නළුවෙක් සමග ලිවින් ටුගෙදර් සම්බන්ධතාවක් පවත්වා එම සම්බන්ධතාව විවාහයක් දක්වා නොගොසින් නතර කර තිබීම ගැනයි. ඉතින් මේ කටකතාව ගැන ඇත්ත නැත්ත දැනගන්න අපි ඇයත් සමඟ කතා බහ කළා.

ඉතින් ඇය ජනප්‍රිය නළුවෙක් එක්ක ලිවින් ටුගෙදර් සම්බන්ධතාවක් පැවැත්වූවා කියලා වගේම තවත් සමහරු කියන කතාවක් තමයිලු ඇය නළුවෙක් එක්ක හොර රහසේම විවාහවෙලා මේ වෙද්දි එම විවාහයෙන් දික්කසාද වෙලා ඉන්නවා කියලා. ඉතින් ඇයට කියන්න තියෙන්නෙ මේ කතා හැම එකක්ම පට්ටපල් බොරු කියලාලු. මොකද සම්බන්ධතා පවත්වන්න ලිවින් ටුගෙදර් ඉන්නවත්, කාටවත් නොකියා හොර රහසේ විවාහ වෙන්නවත් ඇයට අවශ්‍යතාවක් නැහැ කියලයි ඇය කියන්නේ. නමුත් ඇයට ප්‍රේම සම්බන්ධතා නම් තිබිලා තියනවා කියලත් ඇය කියනවා. කොහොම නමුත් ජීවිතයේ වුණු විවිධ හැළහැප්පීම් නිසා ඒ ප්‍රේම සම්බන්ධතා බිඳවැටුණු අවස්ථාද ඇයගේ ජීවිතයේ තිබිලා තියනවාලු.

ඒ වගේම ඇය පහුගිය දවසක මුහුණු පොතේ ප්‍රකාශයක් සටහන් කරලා තිබුණා ‘ආදරය නිදහස් කළා, නිදහසට ආදරය කරමි’ කියලා. ඉතින් සමහරු මේ ප්‍රකාශය ගැන වැරදියට හිතලා ඇයට කතාවක් හදලා තිබුණා නිදහස නැති නිසා අය ඇයගේ පෙම්වතාව අතෑරියා කියලා. ඉතින් ඒක ඇයගේ හිතට ආපු අදහසක් මත ලියපු සටහනක් මිසක ඇයගේ ආදරය අත්හැරීම ගැන ප්‍රකාශයක් නෙවෙයි කියලයි ඇය කියන්නේ. හැබැයි ආදරයේදි ඇයට නිදහස අහිමිවුණ අවස්ථා නැතුවාම නෙවෙයි කියලත් ඇය කියනවා. නමුත් ඒ ප්‍රකාශය එවැනි දෙයක් නිර්වචනය කරලා ලියපු එකක් නෙවෙයිලු.

ඉතින් ඒ වගේම ඇය බලාපොරොත්තු වෙන ඇත්ත පෙම්වතා තාම ඉන්නෙ ඇයගේ හිත ඇතුළෙ කියලත් ඇය කියනවා. ඉතින් ඔහුව සැබෑ ජීවිතයේදි තාම ඇයට හමුවුනේ නැහැ කියලයි ඇය කියන්නේ. ඒ වගේම ආදරේදි ඇය පවුල් පසුබිම, රැකියාව, වත්පොහොසත්කම් බලන්නෙ නැහැ කියලත් ඇය කියනවා. ඉතින් ඇයව තේරුම් අරන් ඇයගේ ගමනට සහයෝගය දෙන, දියුණු වෙන්න උත්සාහ කරන, ගතිගුණ හොඳ කෙනෙක්ව තමයිලු ඇය ආදරයේදි බලාපොරොත්තු වෙන්නෙ.

ඒ වගේම පිරිමි අතරින් මේ තාක් හොඳ මනුස්සයෙක් විදිහට ඇය දැක්කෙ ඇයගේ තාත්තාව විතරයිලු. ඒ වගේම ඇයගේ අම්මා ඇය පුංචි කාලෙදිම නැතිවුණ නිසා තාත්තා තමයි තනියම ඇයව හදාවඩලා මේ තත්ත්වෙට ගෙනාවේ. ඉතින් තාත්තාගෙ තියෙන පරාර්ථකාමී ආදරයට වඩා වෙන කිසිම ආදරයක් වටිනවා කියලා ඇය හිතන්නෙ නැහැලු.

පැරණි පුවත්

නතාෂා පෙරේරා කියන මේ දක්ෂ කළා කාරිනිය ගැන නොදන්නා කෙනෙක් ඉන්නවද. කුඩා කාලයේම කළා ක්ෂේත්‍රයට පැමිණි නතාෂා එදා සිට අද දක්වාම සෑම ක්ෂේත්‍රයකින්ම දක්ෂතා පෙන්වන කෙනෙක්. කාලෙකට පස්සේ මාධ්‍යට අදහස් දක්වමින් ඇය අලුත් විස්තර ටිකක් මේ විදියට කියලා තිබුනා.

මගේ ජිවිතේ හැරවුම් ලක්ෂය විදියට කියන්න පුලුවන් හොඳ අවස්තාවක් තමයි දඟ මල්ල නිර්මාණය. ඒ තුලින් මට ලොකු ප්‍රේක්ෂක ප්‍රතිචාර ගොඩක් ලැබුනා. මතක් වෙද්දී හරිම සතුටුයි ඒ වගේම ජිවිතේ වෙනස් වුනු තැනක් විදියටත් හඳුන්වන්න පුලුවන්. එම චරිතය තුලින් ඇයට හොඳම නිලියට හිමි රාජ්‍ය සම්මානයත් දිනාගන්නට හැකියාව ලැබෙනවා.

ෆැෂන් කරනවා, ගමන් බිමන් යනවා, ඒ විදිහට මගේ පාඩුවේ ඉන්න කෙනෙක්. එතනින් එහාට අනිත් අයගේ වැරදි හොයන්නේ නැහැ. මම දන්නා දෙයක් නම් තවත් කෙනෙකුට කියලා දෙනවා. මට හොඳ හදවතක් තියනවා කියලා දන්නවා. කිසිම කෙනෙකුට ඉරිසියාවක් කරන්නේ නැහැ. මගේ ළමා කාලයේ ඉඳලා මට ආදරේ කරන පිරිසක් ඉන්නවා. ළමා කාලය මතක් වෙනවා නැවතත් ඒ කාලයට යන්න තිබුනානම් කියලා හිතෙනවා.

මෙන්න බලන්න තවත් පුවත්