අපේ තරුණයන් ගොඩක් ආදරේ කරන වගේම මේ දවස්වල හැමෝම කතා වෙන සුන්දර රුවකට හිමිකම් කියන රංගන ශිල්පිනියක් තමයි ෂෙහානි කහඳවල කියන්නේ, ශේහානිගේ හුරුබුහුටි සුන්දරත්වයට ලංකාවේ තරුණයන් ගොඩක් වශී වෙලා ඒ වගේම අපේ කොල්ලන්ගේ අලුත්ම ක්‍රෂ් එක වෙලා තියෙන්නෙත් ෂෙහානි කහඳවලයි, ඉතින් අපි හිතුවා ෂෙහානි එක්ක ටිකක් කතා කරන්න, ඉතින් ෂෙහානි ඔයා දකින්න ලැබෙන්නේ හරිම කලාතුරකින්, ඇයි මේ දවස්වල වැඩිය පේන්න නැත්තේ, ”මේකයි පසුගිය කාලයේ රටේ තිබ්බ ප්‍රශ්න එක්ක අපි කරගෙන ආව වැඩ ගොඩක් නතර උනා. දැන් ආයෙමත් ලබන මාසේ ඉඳලා වැඩ පටන් ගන්නවා, ඉතින් ඉදිරියේදී ඒ දේවල් බලන්න පුළුවන්”

පහුගිය දවස්වල ඔයාගේ පොටෝ ෂූට් එකක් ලංකාවේ හැමෝම අතර ගොඩක් ජනප්‍රිය උනා නේද..? ”අනේ ඇත්තටම මම හිතුවේ නෑ කවදාවත් මේ ෂූට් එක මෙච්චර ජනප්‍රිය වේවි කියලා, එක ලංකාවේ මිනිස්සු ගොඩක් ආදරෙන් වැළඳ ගත්තා,කිසිම සැලැස්මක් ඇතුව නෙවෙයි ඒ ෂූට් එක කලේ, හදිස්සියේ දවස් දෙකක් ඇතුලත තමයි අපි සූදානම් වුනේ, ශුට් එක කරද්දී අපි හිතුවේ නෑ මෙහෙම මේක ජනප්‍රිය වේවි කියලා, හැබැයි වෙනසක් කරන්නන හිතාගෙන තමයි ඒ ෂූට් එක කලේ”

ෂෙහානි ඔයාගේ මේ ෂූට් එක වැඩිපුරම ජනප්‍රිය වුනේ සමාජ ජාලාවලින්, ඉතින් සමාජ ජාලාවලින් කියපු දේවල් ගැන මොකද හිතන්නේ, ”මම ඒකේ වරදක් දකින්නේ නැ, මම කලේ සාමාන්‍ය පොටෝ ෂූට් එකක් විතරයි ඕනෑම කෙනෙක්ට ඒකට තමන්ගේ අදහස ප්‍රකාශ කරන්න අයිතියක් තියෙනවා, ඒ වගේම මම කලේ පොටෝ ෂූට් එකක් විතරයි, ඒ නිසා මම බය නෑ”

ෂෙහානි කියන්නේ ගොඩක් සුන්දර තරුණියක් නේ ඉතින් දැන්ම විවාහ වෙන්න අදහසක් නැද්ද ”මම හිතනවා තව ටික කාලයක් ගන්න, මොකද විවාහය කියන්නේ ගොඩක් සංකීර්ණ දෙයක්, මම කැමති නෑ විවාහ වෙලා ආයේ තනිවෙන්න, හැබැයි මම දැන් පෙම්වතියක්, ඒ ගැන විස්තර මම දැම්ම කියන්න කැමති නෑ,”

බිඳීගිය ආදරේ ගැන පසුතැවෙන්නේ නැද්ද..? මෙහෙමයි වෙලාවට පසුතැවෙනවා හැබැයි ඉතින් යන කෙනා කොහොමත් යනවා ඉන්න කෙනා අන්තිම මොහොතේ හරි එනවා, මම කාවවත් ලොකුවට බලෙන් තියාගෙන ඉන්නේ නෑ, ඒ වගේම මම පස්සෙන් යන්නෙත් නෑ, යන කෙනාට මම යන්න දෙනවා, ඒ තමයි මගේ හැටි

පැරණි පුවත්

සල්ලි නැතුව අපිව මේන්ටේන් කරන්න අමාරුයි. බදින කෙනාට අනිවාර්යෙන්ම සල්ලි තියෙන්න ඕනේ

තමන්ට ලැබෙන චරිත වලට ඉහළ සාධාරණත්වයක් ඉෂ්ට කරමින් සෑම අවස්ථාවකදීම අභියෝගාත්මක චරිත නිරූපණය කරපු ආදරණීය කලාකාරිණියක් තමයි චමත්කා ලක්මිණී කියන්නේ. රංගන ශිල්පිනියක් වෙන්න කාලයෙන් ඇය නිරූපණ ශිල්පිණියක් විදිහට කලා ක්ෂේත්‍රයට ඇවිත් පළවෙනි සිනමා නිර්මාණයෙන් ම ම ආකර්ෂණය දිනා ගත්තු රංගන තාරකාවක් බවට පත්වුණා.

ඇය ගමන යන්නේ බොහොම පරිස්සමින් ඒ වගේම තමයි භාර ගන්නෙත් අභියෝගාත්මක චරිත. ඒ විතරක් නෙවෙයි චමත්කාට මේ චරිත වෙනුවෙන් සමාජයෙන් නොයෙකුත් චෝදනා විරුද්ධතා එල්ල වුණා. මොකද ඇය වැඩිහිටියන්ට පමණයි සිනමාපට වලට පමණයි බොහෝ අවස්ථාවන්වල දී සම්බන්ධ වුණේ. ඇය හුස්ම ටෙලි නාට්‍යය කරපු ඒ ආන්දෝලාත්මක චරිතය පිළිබඳ වත් ගොඩක් අය විවේචන වගේම හොඳත් කතා කළා. ඉතින් පෞද්ගලික ජීවිතයත් ඇය බොහොම සාර්ථකව ගත කරන කෙනෙක්. ඒ වගේම තමයි ආදරණීය පුතකුගේ මවක් වෙච්ච චමත්කාට කවද හරි දවසක පුතා ඇයි මේ වගේ චිත්‍රපටවල රඟපෑවේ කියලා ඇහුවොත් මොනවගේ පිළිතුරක්ද දෙන්නෙ කියපු අවස්ථාවක ඇය කිව්වේ මගේ පුතා හොඳට මේ දේවල් තේරුම් අරගෙන ඉන්න දරුවෙක් කියන දේ. කොහොම නමුත් අභියෝගාත්මක චරිත කරද්දි පවුලෙන් හොඳ සහයෝගයක් ලැබෙන්න ඕනි. ඇයටත් මොනවගේ සහයෝගයක් පවුලෙන් ලැබෙනවද කියලා අහපු අවස්ථාවක චමත්කා කිව්වේ ගෙදර ඉන්න අයගෙන්වත් ස්වාමිපුරුෂයාගෙන් වත් ඇයට කිසිම තහනමක් නැහැල්ලු. ඒ වගේම තමයි කලා ලෝකය තුළ කරන කියන වැඩ පිළිබඳව ඇය ගෙදර කාත් එක්කවත් කතා කරන්නේ නැහැලු. තීරණයක් අරගෙන අවසන් වුණාට පස්සේලු සියලුම දෙනාව දැනුවත් කරන්නේ.

ඒ විදිහට කලාව සහ පෞද්ගලික ජීවිතය ගතකරන ඇය බබා ලැබුනටත් පස්සේ හිටියටත් වඩා ලස්සන වෙලා හැඩ වෙලා කියලා තමයි ගොඩක් අය කිව්වේ. ඒ සම්බන්ධයෙන් අහපු අවස්ථාවක ඇය මේ වගේ උත්තරයක් ප්‍රේක්ෂකයන්ට දුන්නා.

“රහසක් නැහැ මම බොහොම පෝෂ දායක ආහාර ගත්තේ. බොහොම පොඩ්ඩයි කෑවෙ ලොකුවට ජිම් ගිහින් ඩයට් කළේ නැහැ. මොකද මම තාම මගේ දරුවට කිරි දෙනවා. පුතාට අවුරුද්දයි මාස දෙකක් වෙනවා මම හිතාගත්තා පුතා ඉල්ලනකම් පුතාට කිරි දෙනවා කියලා. සමහර අයට ලොකු ප්‍රශ්නයක් තියෙනවා වගේ ශරීරය සම්බන්ධයෙන්. ඒ අයට කියන්න තියෙන්නෙ මම දැන් කිරි දෙන අම්මා කෙනෙක්”

ඇය ඒ විදිහට තමයි සති අග පුවත් පතකට අදහස් ඉදිරිපත් කරලා තිබුණේ. ඉතින් තවත් බොහෝ කාලයක් ක්ෂේත්රය තුළින් අභියෝගාත්මක චරිත හරහා ප්‍රේක්ෂකයන් හමුවට එන්න ඇයට හැකියාව ලැබේවා කියා අපි ප්‍රාර්ථනා එක් කරන්නෙමු.

මෙන්න බලන්න තවත් පුවත්