ලොව බොහෝ දෙනා අතර ඉතාමත් ජනප්‍රියට බොහෝ සිනමා රසිකයන් ගේ ආකර්ෂණය දිනූ SRK හෙවත් SHAHRUKH KHAN හට ඉන්දියාව ඇතුළු සෑම රටකම පාහේ හිමිවන්නේ අද්විතීය ස්ථානයක්

පසුගියදා නිකුත් කරන ලද ලොව ධනවත්ම නළුවන් 8 දෙනාගේ ලැයිස්තුවේ ෂාරුක් ඛාන් සිව්වන ස්ථානයට පත්ව තිබෙන බව විදෙස් මාධ්‍ය වාර්තා කරයි. අදාළ ලැයිස්තුවට අනුව SRK ගේ ශුද්ධ වටිනාකම ඩොලර් මිලියන 770 ක් බව සදහන් වේ.

මෙම ලැයිස්තුවට අනුව ධනවත්ම නළුවා වූයේ රුපියල් බිලියන 82 (ඩොලර් බිලියන 1) ක ශුද්ධ වටිනාකමක් සහිත ජෙරී සෙයින්ෆෙල්ඩ් ය. ඇමරිකානු නළුවා ඩයරි ඔෆ් අ බ්ලැක් වුමන් කීර්තිමත් ටයිලර් පෙරී සමඟ ඩොලර් බිලියන 1 කට බැඳී ඇත. ඔවුන් පසුපසින් ඩ්වේන් ජොන්සන් රුපියල් බිලියන 64 (ඩොලර් මිලියන 800) ලබා ගත්තේය.  ලැයිස්තුවේ සිටින එකම ඉන්දියානුවා ෂාරුක් ඛාන්ය.

එමෙන්ම රේඩියෝ මිර්චි සමඟ මීට කලකට ඉහතදී සිදු කල සම්මුඛ සාකච්ඡාවකදී, ශාරුක් හෙළි කළේ ඔහුගේ මුම්බායි පිහිටි නිවස ඔහු මිලදී ගත් “මිල අධිකම දෙය” බවයි.

සම්මුඛ සාකච්ඡාව අතරතුර SRK මෙසේ පැවසීය.

මම මුම්බායි වලට එනකොටත් විවාහ වෙලා හිටියේ. මගේ බිරිඳ ගෞරි එක්ක පොඩි තට්ටු නිවාසයක පදිංචි වෙලා හිටියා.මගේ නැන්දම්මා නිතරම කියනවා ‘ඔයා ඉන්නේ මෙච්චර පොඩි ගෙදරකද’ කියලා. අවසානයේදී, මම මේ නිවස මිලදී ගත්තා, එය මා මිලදී ගත් වඩාත්ම මිල අධික දෙයයි.”

මෙන්න බලන්න තවත් පුවත්