තමන්ට ලැබෙන චරිත වලට ඉහළ සාධාරණත්වයක් ඉෂ්ට කරමින් සෑම අවස්ථාවකදීම අභියෝගාත්මක චරිත නිරූපණය කරපු ආදරණීය කලාකාරිණියක් තමයි චමත්කා ලක්මිණී කියන්නේ. රංගන ශිල්පිනියක් වෙන්න කාලයෙන් ඇය නිරූපණ ශිල්පිණියක් විදිහට කලා ක්ෂේත්‍රයට ඇවිත් පළවෙනි සිනමා නිර්මාණයෙන් ම ම ආකර්ෂණය දිනා ගත්තු රංගන තාරකාවක් බවට පත්වුණා.

ඇය ගමන යන්නේ බොහොම පරිස්සමින් ඒ වගේම තමයි භාර ගන්නෙත් අභියෝගාත්මක චරිත. ඒ විතරක් නෙවෙයි චමත්කාට මේ චරිත වෙනුවෙන් සමාජයෙන් නොයෙකුත් චෝදනා විරුද්ධතා එල්ල වුණා. මොකද ඇය වැඩිහිටියන්ට පමණයි සිනමාපට වලට පමණයි බොහෝ අවස්ථාවන්වල දී සම්බන්ධ වුණේ. ඇය හුස්ම ටෙලි නාට්‍යය කරපු ඒ ආන්දෝලාත්මක චරිතය පිළිබඳ වත් ගොඩක් අය විවේචන වගේම හොඳත් කතා කළා. ඉතින් පෞද්ගලික ජීවිතයත් ඇය බොහොම සාර්ථකව ගත කරන කෙනෙක්. ඒ වගේම තමයි ආදරණීය පුතකුගේ මවක් වෙච්ච චමත්කාට කවද හරි දවසක පුතා ඇයි මේ වගේ චිත්‍රපටවල රඟපෑවේ කියලා ඇහුවොත් මොනවගේ පිළිතුරක්ද දෙන්නෙ කියපු අවස්ථාවක ඇය කිව්වේ මගේ පුතා හොඳට මේ දේවල් තේරුම් අරගෙන ඉන්න දරුවෙක් කියන දේ. කොහොම නමුත් අභියෝගාත්මක චරිත කරද්දි පවුලෙන් හොඳ සහයෝගයක් ලැබෙන්න ඕනි. ඇයටත් මොනවගේ සහයෝගයක් පවුලෙන් ලැබෙනවද කියලා අහපු අවස්ථාවක චමත්කා කිව්වේ ගෙදර ඉන්න අයගෙන්වත් ස්වාමිපුරුෂයාගෙන් වත් ඇයට කිසිම තහනමක් නැහැල්ලු. ඒ වගේම තමයි කලා ලෝකය තුළ කරන කියන වැඩ පිළිබඳව ඇය ගෙදර කාත් එක්කවත් කතා කරන්නේ නැහැලු. තීරණයක් අරගෙන අවසන් වුණාට පස්සේලු සියලුම දෙනාව දැනුවත් කරන්නේ.

ඒ විදිහට කලාව සහ පෞද්ගලික ජීවිතය ගතකරන ඇය බබා ලැබුනටත් පස්සේ හිටියටත් වඩා ලස්සන වෙලා හැඩ වෙලා කියලා තමයි ගොඩක් අය කිව්වේ. ඒ සම්බන්ධයෙන් අහපු අවස්ථාවක ඇය මේ වගේ උත්තරයක් ප්‍රේක්ෂකයන්ට දුන්නා.

“රහසක් නැහැ මම බොහොම පෝෂ දායක ආහාර ගත්තේ. බොහොම පොඩ්ඩයි කෑවෙ ලොකුවට ජිම් ගිහින් ඩයට් කළේ නැහැ. මොකද මම තාම මගේ දරුවට කිරි දෙනවා. පුතාට අවුරුද්දයි මාස දෙකක් වෙනවා මම හිතාගත්තා පුතා ඉල්ලනකම් පුතාට කිරි දෙනවා කියලා. සමහර අයට ලොකු ප්‍රශ්නයක් තියෙනවා වගේ ශරීරය සම්බන්ධයෙන්. ඒ අයට කියන්න තියෙන්නෙ මම දැන් කිරි දෙන අම්මා කෙනෙක්”

ඇය ඒ විදිහට තමයි සති අග පුවත් පතකට අදහස් ඉදිරිපත් කරලා තිබුණේ. ඉතින් තවත් බොහෝ කාලයක් ක්ෂේත්රය තුළින් අභියෝගාත්මක චරිත හරහා ප්‍රේක්ෂකයන් හමුවට එන්න ඇයට හැකියාව ලැබේවා කියා අපි ප්‍රාර්ථනා එක් කරන්නෙමු.

පැරණි පුවත්

මං හේතු ඇහුවෙත් නෑ, එයා හේතු කිව්වෙත් නෑ-පෙම් සබඳතාවයට තිත තියපු කළිඳු හඬ අවදි කරයි

මාධ්‍යවේදියෙක් විදිහට බොහෝ දෙනෙක්ගේ ආදරය දිනාගත්තු ගොඩක් දෙනෙක් අතර ප්‍රසිද්ධ වෙච්ච දක්ෂ පුද්ගලයෙක් තමයි කලිදු කරුණාරත්න කියන්නේ. ඉතාමත් කෙටි කාල සීමාවක් තුළ දී තමන්ගේ කටහඬ තුළින් ප්‍රේක්ෂකයන්ව ආකර්ෂණය කරගත් ඔහු දෙරණ රූපවාහිනි තිරයේ ප්‍රවෘත්ති නිවේදකයෙක් ඒ වගේම කාලීන වැඩසටහන ඉදිරිපත් කරන්නෙක් සහ දේශපාලන වැඩසටහන් ඉදිරිපත් කරන්නෙක් විදිහට ඔහු ප්‍රේක්ෂකයන් හමුවට ආවා.

ගොඩක් දෙනෙක් දන්නවා 2019 වර්ෂයේ ඉඳන් ඔහු පෙම්වතෙක් බවට පත් උනා කියන දේ. කලිදු මේ විදිහට ආදරේ කරන්න තෝරාගත්තේ සිදු ටෙලි නාට්‍ය හරහා බොහෝ දෙනෙක්ගේ හදවත දිනා ගත්ත මනීෂා චංචලා කියන තරුණියයි. නමුත් අවාසනාවකට පසුගිය කාල සීමාව තුළ දී මේ ආදර සම්බන්ධතාවයට නැවතීමේ තිත තියලා කියලා ආරංචි වෙනවා.

ඉතින් ඒ සම්බන්ධයෙන් දෙදෙනාම මුනිවත රකිද්දී, කලිදු තීරණය කරනවා සති අග පුවත් පතකට පුවත්පතකට සිද්ද වෙච්චි දේ ගැන විවෘතව අදහස් ඉදිරිපත් කරන්න.

“ඉස්කෝලේ යන කාලේ පොඩි පොඩි ප්‍රේම සම්බන්ධතා තිබ්බා…. ඒත් හිත ගත්තු ප්‍රේමය ඇය කිව්වොත් හරි. 2019 වර්ෂය මැද තමයි අපි ආදරය කරන්න පටන් ගත්තෙ. අවුරුදු 03ක ආදර කතාවකට අප්‍රේල් මාස තිත තිබ්බා….. ඒ මගේ වුවමනාවට නෙවෙයි එයාගේ උවමනාවට. එදත් අදත් හෙටත් මම ඇයට ගරු කරනවා. එනිසා අපි ගෞරවනීය විදිහට කතා කතාබහ කරලා අයින් වුණා….

මම හේතු ඇහුවේ නෑ… ඇය හේතු කිව්වෙත් නෑ. හේතුව හොයන්න ගියොත් මට හිත හදාගන්න අමාරුයි….. ඒ නිසා එයාට ඇහුම්කන් දීලා සමුදුන්නා. හිතුවෙ නැති වෙලාවක තමයි එයා මට කතා කරලා අපි මේ සම්බන්ධ නතර කරමු කියලා කිව්වේ… එයාට නිදහස ඕන ඇති. ඒ නිසා අමාරුවෙන් උනත් මම එයාට යන්න දුන්නා…

මගේ කැමැත්තට විතරක් අපේ ආදරේ තිබිලා වැඩක් නෑ. එක පාරක් විශ්වාසය බින්ඳ කෙනා නැවත වතාවක් ඒ දේ කරන්න දෙපාරක් හිතන්නේ නෑ…. දැන් මගේ විශ්වාසය බිඳිලා ඉවරයි. ආයෙ බාරගන්නෙ නෑ. එයා ආයෙ එයි කියලා හිතන්නෙත් නෑ…. වෙන්න තිබ්බ දෙයක් වුණා

මෙන්න බලන්න තවත් පුවත්