මේ දිනවල අපේ රටේ ඉතාම ජනප්‍රිය සමාජ මාධ්‍ය ඔස්සේ අතිශයින් කතා බහට ලක්වෙන සුරූපී සුන්දර තරුණියක් ගැන තමයි අපි මේ කියන්න යන්නේ. ඉතින් ඇය ලංකාවේ ඉපදුනත් දැන්නම් වසර ගණනාවක් තිස්සේ ජීවත් වෙන්න කොරියාවේ. ඉතින් පහුගිය දවසක Manju with south korea යූ ටියුබ් නාලිකාව මෙහෙයවන මංජු මේ සුරූපී තරුණියත් එක්ක එකතු වෙලා කොරියාවේ ඉදන් කරපු වැඩසටහනකට පස්සේ තමයි ඇය ගැන අපේ රටේ මේ විදිහට කතා බහ කරන්න පටන් ගත්තේ.

ඉතින් අපේ රටේ බොහෝ දෙනෙක් මේ වෙද්දී පිස්සු හැදිලා වගේ ආදරේ කරන මේ සුරූපී සුන්දර තරුණිය තමයි අයේෂ්මා ශෝමේන් කියලා කියන්නේ. ඉතින් මේ සුරූපී තරුණියගේ වයස අවුරුදු 24යි. ඒ වගේම ඇය මේ වනවිට ලංකාව අතහැරලා කොරියාවට ගිහින් අවුරුදු 16ක් වෙනවා. ඉතින් ඇයට වයස අවුරුදු 8ක් වගේ වෙද්දී තමයි ඇය කොරියාවේ පදිංචියට ගිහින් තියෙන්නේ.

ඒ වගේම ඇය කොරියාවට ගිහින් තියෙන්නේ තනියම නම් නෙවෙයි. ඇයගේ අම්මයි තාත්තයි එක්ක තමයි ඇය එහි පදිංචියට ගිහින් තියෙන්නේ. ඉතින් ඇය කොරියාවට යද්දී කොරියන් භාෂාව ගැන කිසිම දැනුමක් නැති වුනත් ඇය එහි පාසල් යන්න පටන් අරගෙන මාස 3ක් වගේ යද්දී ඇයට කොරියන් භාෂාව ඉගෙන ගන්න පුළුවන් වුණා කියලත් ඇය කියනවා.

ඒ වගේම ඇය ඉංග්‍රීසි ගුරුවරියක් වෙන්න ආසාවෙන් හිටියත් කොරියාවේ ඉංග්‍රීසි ප්‍රධාන භාෂාවක් නොවන නිසා වගේම ඇය වෙන රටකින් ආපු කෙනෙක් නිසා ඇයට එම රැකියාව ලැබුනේ නැහැ කියලයි අයේෂ්මා කියන්නේ. හැබැයි දැන් ඇය ඇයගේ යූ ටියුබ් නාලිකාව හරහා කොරියන් භාෂාව හසුරවන විදිහ ගැන පැහැදිලි කරමින් වැඩසටන් ඉදිරිපත් කරනවා.

ඉතින් ඒ වගේම ඇයට කොරියාවේ ජීවත් වෙද්දී මාසෙකට ලංකාවේ මුදලින් රුපියක් ලක්ෂ 8ක් පමණ වියදම් වෙනවා කියලත් ඇය කියනවා. හැබැයි ඇය පාට්ටයිම් ජොබ් දෙකක් කරන නිසා ඒ මුදල ඇයට තනිවම හොයා ගන්න පුළුවන් කියලත් ඇය කියනවා. ඒ වගේම ඇය අදටත් කොරියාවේ ජීවත් වුනාට ලංකාවේ කෑම වලට ගොඩක් ආසයිලු. නමුත් ලංකාවේ සංස්කෘතියට එච්චර කැමති නැහැ කියලයි ඇය නම් පවසන්නේ. ඉතින් මේ දිනවල අපේ රටේ අතිශයින් කතා බහට ලක්වෙන මේ සුරූපී සුන්දර තරුණියගේ ආදැරණීය ඡායාරූප කිහිපයක් තමයි අපි මේ විදිහට ඔබ වෙත අරගෙන එන්නට හිතුවේ.

මෙන්න බලන්න තවත් පුවත්