ශ්‍රී ලංකාවේ සනීපාරක්ෂක තුවා නිෂ්පාදනය කිරීමේ ව්‍යාපෘතියක් ආරම්භ කිරීම සඳහා ‘PAD-MAN’ නමින් ප්‍රචලිත ඉන්දීය ව්‍යවසායක අරුණාචලම් මුරුගනාදන් මහතා සමඟ තවදුරටත් සාකච්ඡා කරමින් සිටින බව සෞඛ්‍ය අමාත්‍ය කෙහෙළිය රඹුක්වැල්ල මහතා අද පාර්ලිමේන්තුවේදී සදහන් කරයි.

ප්‍රේමනාත් දොළවත්ත, රෝහිණී කවිරත්න, විපක්ෂ නායක සජිත් ප්‍රේමදාස ඇතුළු මන්ත්‍රීවරුන් පිරිසක් අද සභාවේදී නැගූ ප්‍රශ්නවලට පිළිතුරු දෙමින් අමාත්‍ය රඹුක්වැල්ල කියා සිටියේ පසුගිය කාලයේ ශ්‍රී ලංකාවට බලපෑ දැවෙන ප්‍රශ්නයකට විසඳුමක් ලෙස මෙම ව්‍යාපෘතිය දියත් කිරීමට සූදානම් කරන බවත්, මෙය ශ්‍රී ලංකාවේ තරුණියන් සහ තරුණියන් මුහුණ දෙන ප්‍රශ්නයක් බව ඔහු පිළිගන්නා බවත් අමාත්‍යවරයා පවසයි.

පසුගියදා ඩේලි මිරර් පුවත්පතේ පළ වූ වාර්තාවක් උපුටා දැක්වූ පාර්ලිමේන්තු මන්ත්‍රී දොලවත්ත කියා සිටියේ ගැහැනු ළමයින් මුහුණ දෙන සෞඛ්‍ය ගැටලු විසඳීමට අවශ්‍ය මෙම සනීපාරක්ෂක තුවා මිලදී ගැනීමට නොහැකි නිසා ඔවුන් පාසල් යාමෙන් වැළකී සිටීම කණගාටුවට කරුණක් බවයි.

ඒ පිළිබඳ අදහස් දක්වමින් පාර්ලිමේන්තු මන්ත්‍රී රෝහිණී කවිරත්න පැවසුවේ සනීපාරක්ෂක තුවා සඳහා 42%ක බදු අය කෙරෙන බවයි.

2019 ජනාධිපතිවරණ ප්‍රචාරක ව්‍යාපාරයේ දී මේ ගැටළුව ඉදිරිපත් කළේ ඔහු බව විපක්ෂ නායකවරයා එහිදී පෙන්වා දුනි.

newsmania.lk 

මෙන්න බලන්න තවත් පුවත්